Letní Linec, skvělý Linec!

Stejně tak často jako do Berlína jezdím i do Lince. Rakousko je mnoha mými krajany obecně nedoceněná oblast. Sjezdila jsem jeho velkou část, ale pořád mám co dohánět. Postupně vás tím zaspamuju!
Linec - letní edice (má super vánoční trhy a tak vůbec,  o těch až na podzim :)
  • Ibis Linz City stojí do 2.000CZK za noc pro dva (podle sezony), snídaně na osobu stojí 300CZK
  • FlixBus: 250-500CZK za jednu cestu (Praha - Linec)
  • 10 denní dálniční známka 10€
Klasicky trocha zeměpisu: Málo se to ví, ale Linec je hlavní město Horních Rakous. Po Vídni a Štýrském Hradci je třetí největší v zemi. Je to čisté město s krásnou botanickou zahradou. Tramvají z Hlavního náměstí se pohodlně dopravíte i nad město, na vyhlídku Pöstlingberg. Z Prahy jste v Linci za tři hodinky.

Nejideálnější ubytování, za dobrej peníz s excelentní snídaní (nekecám, je to fakt na několik hodin), je hotel Ibis Linz City. V případě, že cestujete FlixBusem, vystoupíte přímo před hotelem. Když autem, hotel má parkoviště. Nejenže je asi deset minut pěšky od centra města, na druhou stranu je pět minut od bistra Maleewan Thai Imbiss. Snědla jsem toho na cestách už fakt hodně, ale tohle místo je na špici. Kromě toho si tu můžete koupit čerstvé ingredience, nudle, rýži, oleje, koření a omáčky. Nikdy neprofrčím Lincem bez svačinky tady.
U vody je dobře. Dunaj je čistá a břehy jsou plný nádherných kamenů. Přivezla jsem si jich spoustu jako suvenýr, jeden má tvar slzy a jeden vypadá jako chodidlo! Od dětství sbírám šutry. Pro ty, kteří se mnou tráví dovolenou a musí mi je nosit v batohu, to může být občas dost těžký, doslova.
Linec je nakloněný umění a kultuře a je to město s otevřenou myslí. Co se týče rakouské architektury mísí se tu staré s novým. Najdete tu nejmodernější architektonické výtvory, které koexistují se secesními paláci, imperialistickými obry i dřevostavbami. Pro ty, kteří milují městskou květenu, Linec je opět tím pravým místem. A touží-li vaše srdce spíš po něčem jako je Pařížská, pak šup do Landstraße!
Po setmění Linec svítí a vypadá úchvatně, moderně a světově. Kochat se nočním městem můžete třeba z lodi!

0 Comments