Red Bull Ring story

Když zavřu oči, v uších mi zní "neeeum a vžum, vžum" společně s rozdychtěným zvukem šestiválce, na rtech se mísí chuť jahodovýho cornetta s heinekenem, kůži pálí nemilosrdný rakouský slunce a stále zřetelně cítím vůni horskýho vzduchu s příměsí rozpálených pneumatik. Myslím, že se tomu říká láska. #AustrianGP

Red Bull Ring (kdysi A1 Ring) není jenom asfalt uprostřed ničeho, je něco mnohem víc! Okruh v srdci divoké hornaté krajiny, která vybízí k dobrodružství i mimo trať. Najdete ho poblíž vesničky Spielberg ve Štýrsku.

Rakouská velká cena, respektive trať, patří k těm kratším, takže kolem vás formule sviští co minutu a dočkáte se jedenasemdesáti kol. Což se pocitově zdá jako jeden, dva nádechy. Ano, tak neuvěřitelně dobrý to je! Závod naživo je narozdíl od domácího hypnotizování každé setiny vteřiny přeci jen o něco intuitivnější a pochopitelně kontaktnější. Pokud ještě navíc máte tak úžasnej výhled jako já (3. zatáčka) nemůžete se ani na vteřinu ztotožnit s tvrzením Jeremyho Clarksona ("Raději sleduji květinu růst než F1"), a že já toho chlápka žeru!

Na okruhu jsem strávila celý závodní víkend (čt - ne), to zahrnuje pit walk (prohlídka boxových uliček, trénink pit stopů a setkání se jezdci), tři volné tréninky, kvalifikaci a závod. Věřte mi, nelituju ani sekundy, kterou jsem na Red Bull Ringu strávila, myšlenkama na něm ještě pořád jsem.

0 Comments